ДВЕ ШАМПИОНСКИ ТИТЛИ ЗА СПОРТНАТА СТРЕЛБА

Преди дни от държавното първенство по спортна стрелба за момичета и момчета в Търговище се завърнаха възпитаниците на Спортно училище „Дръстър“ и състезатели на СК „Снайпер-92“.

Поредния си, отново златен медал, спечели Ванина Илиева в стрелбата с пневматична пушка във възрастова група момичета, завоювайки първото място с резултат от 401,6 т., който, освен че е нейно лично постижение, е и по-висок от този на класиралата се на първо място при девойки, младша възраст /394,2 т./. Тя, заедно със съотборничките си Йоанна Маринова /10 място – 377,8 т./ и Камелия Славова /11 място – 373,2 т./ вдигнаха високо отборната шампионска купа, елиминирайки  отбора на „Тракия“ – Пловдив, многогодишни шампионки на България, с повече от 40 точки преднина. Трите момичета събраха общ сбор от 1152,6 точки, който е нов държавен рекорд в отборното класиране за тази възраст. „Отборно не сме били първи вече повече от 30 години“ – сподели треньорката им Иванка Димитрова. Тя каза още, че е доволна и от другите си състезатели – Александър Жеков /4 място – 375,3 т./, Младен Господинов /6 място – 368,5 т./ и Красимира Белчева /13 място – 372,4 т./. Преди седмица всички те си премериха силите с други отбори на държавен турнир във Варна. Там Ванина Илиева пак беше първа при момичетата, Красимира Белчева зае третото място, а при момчетата Александър Жеков грабна златото, следван от Младен Господинов, който се окичи със сребро.

Бронзова купа за отборно трето място спечелиха момчетата на пистолет. Севдим Емурла /7 място – 332 т./, Кольо Колев /14 място – 315 т./ и Димитър Димитров /22 място – 287 т./ събраха общ сбор от 934 т. и намериха място на почетната стълбичка. Представяне, което накара много хора да ги забележат, според треньора им Иван Касчийски. Извън отбора Божидар Тодоров се класира на 21 място с 289 точки.