0

Днес, 15.05.2017 г., за поредна година Спортно училище „Дръстър“ изпрати с вълнение и малко тъга учениците от Випуск`2017. Осем години времето бе отмервано от школския...

0

На 10.05.2017 г. беше проведено представителното занятие на клуб „Патриоти“ с ръководител Иван Занов от Спортно училище „Дръстър“ – Силистра по проект BG05M2OP001-2.004-0004 „Развитие...

0

Неформална група „Спортист“, сформирана по проект „Азбука на моето здраве“ от ученици от Спортно училище „Дръстър“ – Силистра, в началото на месец май проведе семинар...

0

На 24.04.2017 г. в кабинет 201 бе проведен съвместен урок с ученици от VІ клас със специални образователни потребности, които са на допълнителна подкрепа от...

10-те най-добри спортисти

cup

 

 

10-те най-добри

 

спортисти за 2013 г. 

 

 



    СПОРТИСТ №1
кмс.Теа Ангелова Димитрова

Постижения:

Шампионка на България на 50 м, 60 изстрела легнал от Държавно първенство с малокалибрено оръжие за девойки-младша възраст, София
Шампионка на България на 50м, 3х20 изстрела от три положения от Държавното първенство с малокалибрено оръжие за девойки-младша възраст, София
Шампионка на България на 10 м, 40 изстрела прав от Държавното първенство с пневматично оръжие за девойки-младша възраст, София
IIмясто на Държавен турнир „Купа България“ за жени на 50 м, 60 изстрела легнал, София
Сребърен медал на 10 м, 40 изстрела с пневматична пушка за девойки-старша възраст от Републикански турнир „ЦСКА“, София
Златен медал на 10 м, 40 изстрела с пневматична пушка за девойки от Републикански турнир „ДРЪСТЪР-2013” - Силистра,
Бронзов медал на 10 м, 40 изстрела с пневматична пушка за девойки-старша възраст от Турнир „Генерал Вл. Стойчев“, София
място на Държавен турнир „Купа България“ за жени на 10 м, 40 изстрела, София

СПОРТИСТ №2

Рустислав Петков Добрев, Х клас, джудо

Постижения:

Златен медал от Държавно първенство по джу-джуцу в Бяла Слатина
Бронзов медал от Световно първенство по джу-джуцу за кадети в Букурещ, Румъния, категория 46 кг
Златен медал от турнир „Дунавска купа” – Русе, категория 45 кг

 



 СПОРТИСТ №3

Начо Маринов Начев, ХІ клас, джудо

Постижения:

Сребърен медал от Държавно първенство по самбо за младежи до 20 години и бронзов медал от  Държавно първенство по самбо за младежи до 18 години, кат. 48 кг
Участник в Световно първенство по самбо в Република Гърция



СПОРТИСТ №4
 

Джан Ашкън Дилявер, ХІ клас, лека атлетика

Постижения:

Сребърен медал от Международен турнир в Кишинев, Молдова взала за юноши-младша възраст,дисциплина - 60мгладко бягане
Бронзов медал от Държавно индивидуално първенство за юноши-младша възраст, Добрич в зала, дисциплина: 60м гладко бягане
Сребърен медал от Държавно индивидуалнопървенство за юноши-младша възраст в Добрич, зала, дисциплина:200мгладко бягане
Златен медал от Световен лекоатлетически ден, турнир „Младост” в Русе, младша възраст, дисциплина - 100м гладко бягане
Държавно индивидуално първенство за юноши-младша възраст в Правец,дисциплини: 100м гладко бягане -5-то място, 200м- 4-то място
Държавно индивидуално първенство за юноши-старша възраст в Правец,дисциплини: 100м и 200мгладко бягане - 7-мо място

 

 

 

СПОРТИСТ №5

Танжу Суриетов Азизов, ХІІ клас, борба

Постижения:
Сребърен медал от Държавен личен отборен шампионат по борба в Сливен за юноши, кат. 50 кг
 

 

СПОРТИСТ №6

Явор Миленов Петров, ІХ клас, спортна стрелба /пистолет/

Постижения:

Шампион на България в дисциплината 25 м, 30+30 изстрела спортен пистолет от Държавното първенство с малокалибренно оръжие за момчета, София
Златен медал от Републикански турнир "ДРЪСТЪР-2013" – Силистра в дисциплината 10 м, 40 изстрела, пневматичен пистолет за момчета
Златен медал от турнир "Сексагинта Приста" – Русе в дисциплината 10 м, 40 изстрела с пневматичен пистолет за момчета

 

СПОРТИСТ №7

Виктор Тодоров Василев, ХІІ клас, джудо

Постижения:

Бронзов медал от Държавно първенство по самбо за младежи до 18 години, кат. 57 кг;
Сребърен медал от Държавно първенство по джу-джуцу за мъже, София.
Златен медал от турнир „Дунавска купа” – Русе, категория 55 кг.

 

СПОРТИСТ №8

Богомил Руменов Яковчев, ІХ клас, плуване

Постижения:

Бронзов медал на 50м „Гръб” от Държавно първенство –София

 

СПОРТИСТ №9

Ивелин Красимиров Славов, Х клас, футбол

Постижения:

Титуляр в представителния отбор, юноши, мл. възраст на ФК „Силистра – 2009” – Силистра. Като централен защитник и опорен халф показва качества във всяка една среща и е пример за себераздаване както за съотборниците си, така и за по-малките си последователи.

СПОРТИСТ №10

Октай Ахмед Осман, Х клас

Постижения:

Бронзов медал от Държавен личен отборен шампионат за кадети в Сливен, кат. +100кг.

 

: