cup

 

 

10-те най-добри

 

спортисти за 2014 г. 

 

 

1


 СПОРТИСТ №1

РУСТИСЛАВ ПЕТКОВ ДОБРЕВ, ХІ клас, джудо,

национален състезател по джу-джицу

Треньор – сенсей Неделчо Цвятков

Постижения:

•        Сребърен медал от Открит балкански шампионат по джу-джицу за кадети, кат. 50 кг, Букурещ, Румъния;

•        Сребърен медал от Държавен лично-отборен шампионат по самбо за юноши до 18 г., кат. 48 кг, София;

•        Сребърен медал от Държавен личноотборен шампионат по самбо за младежи до 20 г., кат. 48 кг, София;

 

2

 СПОРТИСТ №2

мс ТЕА АНГЕЛОВА ДИМИТРОВА, ХІ клас, национален състезател по спортна стрелба /пушка/

Треньор – Иванка Димитрова

Постижения:

•        Шампионка на България на 50 м, 3х20 изстрела от три положения от Държавното първенство с малокалибрено оръжие за девойки-младша възраст, София;

•        Сребърен медал на 50 м, 60 изстрела легнал от Държавно първенство с малокалибрено оръжие за девойки-младша възраст, София

 •        Бронзов медал на 10 м, 40 изстрела прав от Държавното първенство с пневматично оръжие за девойки-младша възраст, София

3



 СПОРТИСТ №3

ПЕНКА ГЕОРГИЕВА ЛАЛЕВА, Х клас, джудо,

национален състезател по джу-джицу

Треньор – сенсей Цветан Цвятков

Постижения:

•        Бронзов медал от Открит балкански шампионат по джу-джицу за кадетки, кат. 60 кг в Букурещ, Румъния;

•        Сребърен медал от Държавен личен шампионат по свободна борба за кадетки, кат. 69 кг, Сливен;

•        Златен медал от Държавен личноотборен шампионат по свободна борба за кадетки, кат. 60 кг, Сливен

•        Бронзов медал от Държавно лично първенство по самбо за девойки старша възраст, кат. 63, София

 

 

4




 СПОРТИСТ №4

 

ОКТАЙ АХМЕД ОСМАН, ХІ клас, борба

 

Треньор – Мирослав Върбанов

 

Постижения:

•        Сребърен медал от Държавно лично първенство по борба за кадети, кат. +100 кг, Търговище

•        Сребърен медал от Държавен личноотборен шампионат по борба за кадети, кат. +100, Асеновград

 

 

 

5



 СПОРТИСТ №5

 

ВАНИНА ДЕЯНОВА ИЛИЕВА, VІ клас, спортна стрелба /пушка/

Треньор – Иванка Димитрова

Постижения:

•        Шампионка на България на 50 м, 30 изстрела легнал от Държавно първенство по стрелба с малокалибрено оръжие за момичета, София

        Бронзов медал на 40 изстрела с пушка от Турнир „Дръстър-2014”

 

 

 

 

6



 СПОРТИСТ №6

 

НАЧО МАРИНОВ НАЧЕВ, ХІІ клас джудо,

национален състезател по самбо

Треньор – сенсей Стефан Стефанов

Постижения:

•        Сребърен медал от Държавен личноотборен шампионат по самбо за младежи до 20 г., кат. 52 кг, София;

•        Бронзов медал от Държавен личноотборен шампионат по самбо за юноши до 18 г., кат. 50 кг, София;

•        Бронзов медал от Световна купа за 2014 година по бойно самбо за мъже, кат. 52 кг, Бургас

 

 

 

7



 СПОРТИСТ №7

 

БОГОМИЛ РУМЕНОВ ЯКОВЧЕВ, Х клас, национален състезател по плуване

Треньор – Христо Бончев

Постижения:

  • Бронзов медал на 50м „Гръб”  в 50-метров басейн от
  • Държавно личноотборно първенство за юноши старша възраст, София
  • 4-то място на 100 м «Съчетано плуване» - на 30 стотни от националния рекорд; 5-то място на 50 м «Гръб» на 40 стотни от националния рекорд;
  • 4-то място на 200 м «Гръб» на Държавното първенство по плуване за мъже в София. 

 

 

 

8



 СПОРТИСТ №8

 

АЛЕКСАНДЪР ДИМИТРОВ РАДЕВ, ХІІ клас, свободна борба,

национален състезател

Треньор – Любомир Николов

Постижения:

  •  Сребърен медал от Държавно личноотборно първенство по борба свободен стил за юноши старша възраст, кат. 50 кг, София

 

 

 

9



 СПОРТИСТ №9

    

СТЕФАН СТОЯНОВ ПЕТРОВ, Х клас, джудо

Треньор – Неделчо Цвятков

Постижения:

  • Сребърен медал от Държавен личноотборен шампионат по самбо за кадети, кат. 66 кг, София

 

 

10




 СПОРТИСТ №10

 

ЦВЕТАН МИРОСЛАВОВ ВЪРБАНОВ, Х клас, футбол

Треньор – Ивайло Желязков

Постижения:

  • Титуляр и капитан на отбора - юноши младша възраст - към Футболен клуб „Доростол-2013” - Силистра, повикан в представителния мъжки отбор, участващ във „В” аматьорска лига

 

: