cup

 

 

10-те най-добри

 

спортисти за 2016 г. 

 

 

1


СПОРТИСТ №1

ГЕОРГИ ПАНЕВ ГЕОРГИЕВ, ХІІ клас, национален състезател по плуване

Треньор: Христо Бончев

Постижения:

  • Държавното първенство по плуване за младежи, 25-метров басейн, март 2016 г., София:

    -  II място на 50 м „Свободен стил” за младежи

    Държавното първенство по плуване за младежи, 50-метров басейн, юни-юли 2016 г., София:

    -  I място на 100 м „Свободен стил” за младежи;

    -  II място на 50 м „Свободен стил” за мъже;

    -  III място на 50 м „Свободен стил” за младежи;

2

СПОРТИСТ №2

БОГОМИЛ РУМЕНОВ ЯКОВЧЕВ, ХІІ клас, национален състезател  по плуване

Треньор: Христо Бончев

Постижения:

  • Държавното първенство по плуване за младежи, 25-метров басейн, март 2016 г., София:

    -  III място на 100 м „Гръб” за младежи

    Държавното първенство по плуване за младежи, 50-метров басейн, юни-юли 2016 г., София:

    -  I място на 50 м „Гръб” за младежи;

3

СПОРТИСТ №3

РАДОСЛАВ СЕВДАЛИНОВ КОЛЕВ, VІІ клас, борба, свободен стил

  • Треньор: Любомир Николов

    Постижения:

    -  I място на Държавно лично първенство – гр. Горна Оряховица, борба - свободен стил, възраст „деца“, кат. +73 кг, март 2016 г.;

    -  I място на Държавен лично-отборен шампионат – гр. Горна Оряховица, борба - свободен стил, възраст „деца“, кат. +73 кг, май 2016 г.;

4


 СПОРТИСТ №4

НЕДЖИБ СУНАЙ НЕДЖИБ, VII клас, борба,

треньор – Любомир Николов

Постижения:

-  I място - Държавно лично първенство – гр. Горна Оряховица, борба - свободен стил, възраст „деца“, кат. 73 кг, март 2016 г.;

-  I място - Държавен лично-отборен шампионат – гр. Горна Оряховица, борба - свободен стил, възраст „деца“, кат. 73 кг, май 2016 г.;

5

СПОРТИСТ №5

Ванина Деянова Илиева, VІІIклас, национален състезател  по спортна стрелба

Треньор: Иванка Димитрова

Постижения:

-  I място на Държавно първенство по спортна стрелба с пневматична пушка за момичета, 10 метра – 40 изстрела, Търговище;

-  II място на Държавно първенство по спортна стрелба с малокалибрена пушка за момичета, 50 метра – 30 изстрела, положение легнал, София;

6

СПОРТИСТ №6

ЕМАНОЕЛА БОРИСОВА ДЕСПОВА, VII клас, самбо,

треньор – Стефан Стефанов

Постижения:

-  I място на Държавен лично-отборен шампионат по самбо за момичета, кат. 32 кг, София;

7


СПОРТИСТ №7

ЦВЕТАН МИРОСЛАВОВ ВЪРБАНОВ, ХІІ клас, футбол

Треньор: Ивайло Желязков

Постижения:

  • -  I място в първенството на зона Варна, титуляр в отбора на ФК „Доростол-2013“ – Силистра, юноши - старша възраст;

 

8


СПОРТИСТ №8

  ЙОАННА ВЕСЕЛИНОВА ВЕЛИКОВА, IX клас, джудо, борба, треньор – Неделчо Цвятков

Постижения:

-  III място на Държавно първенство по джудо, кат. 44 кг, София;

-  III място на Държавно първенство по борба, свободен стил, профил жени, кат. 44 кг, Сливен.

9

СПОРТИСТ №9

ИБРЯМ ИБРАХИМ ИБРЯМ, IХ клас, футбол, треньор – Ивайло Желязков

Постижения:

-  I място в първенството на зона Варна, титуляр в отбора на ФК „Доростол-2013“ – Силистра, юноши – младша възраст;

-  Спортист № 1 за месец декември на ОСУ „Дръстър”.

10


СПОРТИСТ №10

ЯВОР МИЛЕНОВ ПЕТРОВ, XII клас, спортна стрелба, пистолет,

Треньор – Иван Касчийски

Постижения:

-  II място на Държавно първенство по спортна стрелба с малокалибрен пистолет за юноши, старша възраст, 25 метра, 30+30 изстрела, София.

: