10-те най-добри спортисти за 2020 г.


 

 

1 СТОЯН РАДОСЛАВОВ СТОЯНОВ 2020


 СПОРТИСТ № 1

СТОЯН РАДОСЛАВОВ СТОЯНОВ, ХI клас, джудо

роден 2003 год.

треньор: Цветан Цвятков

възрастова група: юноши до 18г.

дисциплина /категория/: самбо /+87кг./

състезания и класиране:

V място – Световно първенство за юноши до 18г. - Сърбия

ІІ място – ДЛОШ по самбо за юноши до 18г.  /+87кг./- гр. София

ІІ място – ДЛОШ по самбо за младежи до 20г. /100кг./- гр. София


 

2 ХРИСТО ИВАНОВ СТРУМСКИ 2020

СПОРТИСТ № 2

          Христо Струмски, роден/а 2008 год.

треньор : Христо Бончев

възрастова група: деца

дисциплина /категория/: плуване

състезания и класиране:

50 метров басейн

І място – Държавно първенство /50 м. бруст/ – гр. Сандански

І място – Държавно първенство /100 м. бруст/ – гр. Сандански

І място – Държавно първенство /200 м. бруст/ – гр. Сандански

І място – Държавно първенство /200 м. съчетано плуване/ – гр. Сандански

В европейската ранглиста за родени 2008г. Първи на 200 м. бруст, втори на 200 м. съчетано, трети на 100 м. бруст и четвърти на 50 м. бруст.

 

3 ВАНИНА ДЕЯНОВА ИЛИЕВА 2020


СПОРТИСТ № 3

ВАНИНА ДЕЯНОВА ИЛИЕВА, XII клас, спортна стрелба-пушка

Треньор – Иванка Димитрова

Златен медал- Държавно първенство девойки старша /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София;

  • Сребърен медал - Държавно първенство девойки старша /50м. 60изстрела легнал/ - гр. София;
  • Бронзов медал - Държавно първенство юноши и девойки старша /10м. 40изстрела микс/ - гр. Търговище;

Златен медал– Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна


 

 

 

4 ГЕРГАНА ВАЛЕНТИНОВА ЗЛАТЕВА 2020


СПОРТИСТ № 4

ГЕРГАНА ВАЛЕНТИНОВА ЗЛАТЕВА, ХI клас, самбо

Треньор – Неделчо Цвятков

Златен медал от Държавен лично-отборен шампионат по самбо за девойки до 20 години, кат. 48 

 

 

 


 

5 ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ГЕОРГИЕВ 2020

СПОРТИСТ № 5

ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ГЕОРГИЕВ,

роден 2001 г.спортна стрелба-пушка

Треньор – Иванка Димитрова

Бронзов медал от Държавното първенство за стрелба с пневматично оръжие юноши  старша /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище;

  • Бронзов медал - Държавно първенство юноши и девойки старша /10м. 40изстрела микс/ - гр. Търговище;

6 ЙОАННА ВЕСЕЛИНОВА ВЕЛИКОВА 2020


СПОРТИСТ № 6

ЙОАННА ВЕСЕЛИНОВА ВЕЛИКОВА,

родена 2001 г.

ХII клас, джудо

 

Треньор – Стефан Стефанов

Бронзов медал от Държавния лично-отборен шампионат по самбо за жени, кат. 48 кг.


 

7 КАМЕЛИЯ КРАСИМИРОВА СЛАВОВА 2020

СПОРТИСТ № 3

КАМЕЛИЯ КРАСИМИРОВА СЛАВОВА, клас,

спортна стрелба-пушка

Треньор – Иванка Димитрова

Бронзов медал от Държавното първенство за стрелба с малокалибрена пушка в дисциплината 60 изстрела легнал. 

 

8 ДАНАЯ ГЕОРГИЕВА ДИМИТРОВА 2020


СПОРТИСТ № 8

 Даная Димитрова, родена 2008 год.

треньор: Цветан Цвятков

възрастова група: момичета

дисциплина /категория/: джудо /48 кг./

състезания и класиране:

ІІ място – ДЛШ по джудо - гр. Пазарджик

ІІI място – ДЛОШ по самбо – гр. Панагюрище


 

9 ИВАЙЛО СТЕФАНОВ 2020

СПОРТИСТ № 9

Ивайло Стефанов, роден 2007 год.

треньор: Стефан Стефанов

възрастова група: юноши младша възраст

дисциплина /категория/: самбо /+71 кг./

състезания и класиране:

ІІІ място – ДЛОШ по самбо за ЮМВ /+71кг./- гр. София

V място – ДЛШ по джудо за ЮМВ /+71кг./- гр. София

 

10 ХАЛИЛ ИСМАИЛ ДЖЕВДЕТ 2020

СПОРТИСТ № 10

 ХАЛИЛ ИСМАИЛ ДЖЕВДЕТ

11 клас

 

 

ТРЕНЬОР: ИВАЙЛО ЖЕЛЯЗКОВ

  • Popular
  • Comments
  • Tag
: